o nas

„Nie zaklinam” to akcja edukacyjna. Chcemy zwrócić uwagę na wybór odpowiedniej metody szkolenia psa. Pokazujemy, że „tresura” może być przyjazna, kompleksowa i skuteczna w perspektywie wielu lat. Nie proponujemy serii trików, lecz zachęcamy do rzetelnej pracy z psem oraz pogłębiania wiedzy w zakresie szkolenia pod okiem specjalistów – ludzi z wieloletnim doświadczeniem, którzy nie używają gotowych „quick-fixów”, lecz przede wszystkim starają się zrozumieć źródło problemów; szkoleniowców i behawiorystów stosujących metody etyczne i uwzględniające złożone zachowania zwierząt towarzyszących człowiekowi. Chcemy przestrzec przed technikami „telewizyjnych gwiazd” i „zaklinaczy”, którzy brawurowo ujarzmiają nieposłuszne zwierzę w ciągu krótkiego, zaledwie czterdziestopięciominutowego programu. „Twój pies ma w głowie plan pokonania Ciebie, chce Cię zdominować, nie pozwól mu na to, a Twoje problemy znikną” – NIE na tym polega szkolenie psa! Nazwijmy rzecz po imieniu: kopnięcie psa w brzuch to nie „wymowny kuksaniec w celu przypomnienia, kto tu rządzi”, ciągnięcie zaciskową smyczą to nie uspokajanie, a duszenie, zaś dociśnięcie psa do ziemi to nie „ustalenie hierarchii”, a zagrożenie dla jego życia. Dyscyplina nie oznacza przemocy!

„Nie zaklinam” to protest miłośników i właścicieli psów przeciwko uproszczonym i co za tym idzie niebezpiecznym technikom wychowawczym, lansowanym obecnie w niektórych mediach wbrew opinii specjalistów. Metody te mogą wydawać się skuteczne, w rzeczywistości jednak działają krótkoterminowo. Ponadto niwelując jeden problem, generują szereg kolejnych. Nie wspominając o cierpieniu fizycznym i psychicznym, na jakie jest narażony pies, a czasem i jego właściciel.

Przyłącz się do nas!
Podpisz się na stronie http://niezaklinam.pl i udostępnij nasz apel. W ramach poparcia możesz także zamieścić na swojej stronie logo akcji NIEZAKLINAM.pl |do pobrania|